Ndërlidhjet

BAGDAD


Një gjykatë e apelit në Irak mbështeti vendimin për dënim me vdekje të ish zëvendës presidentit në kohën e Saddam Husseinit. Taha Ramadan u dënua në nëntorin e kaluar së bashku me Husseinin dhe gjashtë të tjerë, për vrasjen e shiitëve në vitet e 80-ta. Ai pritet të varet brenda 30 ditësh.
Po sot, në Bagdad të paktën tetë persona u vranë në dy shpërthime vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG