Ndërlidhjet

PEKIN


Korea e Veriut tha sot se është e gatshme të mbyll sistemin bërthamor dhe se do të dorëzojë listat e programeve atomike, por në "momentin e volitshëm". Delegacioni i Penianit në takimin e grupit punues në Pekin, tha se kanë filluar përgatitjet për zbatimin e marrëveshjes së muajit të kaluar.
Peniani kërkon ndihma ekonomike dhe zhbllokimin e 25 milionë dollarëve të ngrira në bankat ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG