Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kosova paralajmërohet të jetë njëra ndër temat në takimin e së hënës në Uashington, ndërmjet Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme Havier Solana dhe Ministrit të Jashtëm të Gjermanisë Frank Valter Steinmeier me Sekretaren amerikane të Shtetit Condolezza Rice. Pjesëmarrëse në takim do të jetë edhe Komisionerja e Bashkimit Evropian për Raporte me Jashtë Benita Ferrero Ualdner.
Ata gjithashtu do të diskutojnë edhe për problemet në Lindjen e Mesme dhe programet bërthamore të Iranit.
XS
SM
MD
LG