Ndërlidhjet

ROMË


Qeveria e Italisë tha se nuk beson që gazetari Daniele Mastrogiacomo është liruar nga talibanët. Më herët, raporte të pakonfirmuara thanë se talibanët e kishin dorëzuar gazetarin italian te një palë e tretë.
Mastrogiacomo dhe dy kolegët e tij u rrëmbyen javën e kaluar në krahinën Helmand, ndërsa talibanët thanë se ai ka pranuar se ka spiunuar për trupat britanike.
XS
SM
MD
LG