Ndërlidhjet

KABUL


Nga një sulm vetvrasës kundër kolonës së automjeteve të ambasadës amerikane në Afganistan u vra një adoleshent afgan dhe u plagosën pesë punonjës të ambasadës.
"Ka disa të plagosur, që u mjekuan në vendin e ngjarjes. Një nga të plagosurit, shtetas amerikan u dërgua për mjekim të mëtejshëm në spitalin e bazës ushtarake amerikane në Afganistan. Dëgjuam për një kalimtar afgan viktimë e sulmit. I dënojmë sulmet që prekin kalimtarë të pafajshëm", tha zëdhënësi i Ambasadës amerikane në Kabul për radion "Evropa e Lirë".
XS
SM
MD
LG