Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria ka prodhuar armë dhe paisje ushtarake në vlerë prej 240 milionë dollarësh gjatë vitit të kaluar. Vetëm 4 –5% e armëve të prodhuara ishin për tregun vendas.
Burimet bullgare nuk kanë sqaruar se cilat vende janë blerëset kryesore, por Sofja ka shitur armatim kryesisht në Azi dhe Afrikë.
XS
SM
MD
LG