Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon tha se megjithë humbjet në rritje, kryengritësit në Afganistan duket se "janë të inkurajuar nga sukseset e tyre strategjike". Në raportin e tij për Këshillin e Sigurimit, ai tha se kryengritësit po vazhdojnë të vendosin postblloqe të shumta në rrugët kryesore, që i lidhin qytetet Kabul, Kandahar dhe Herat.
XS
SM
MD
LG