Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët afganë thanë se të paktën 28 luftëtarë talebanë u vranë në luftimet me forcat qeveritare dhe ato të NATO-s. Luftimet ndodhën në dy pjesë të krahinës Helmand, ku forcat e sigurisë që disa javë janë të angazhuara në operacionet kundër luftëtarëve talebanë.
XS
SM
MD
LG