Ndërlidhjet

LONDËR


Policia arrestoi tre të dyshuarë për lidhje me sulmet e 7 korrikut të vitit 2005.
52 udhëtarë dhe katër sulmuesë patën humbur jetën në sulmet me bomba në Londër. Policia tha se dy të dyshuarë u arrestuan në aeroportin e Mançesterit, derisa po përgatiteshin të largoheshin për në Pakistan. I treti u arrestua në Anglinë veriore gjatë kontrolleve të policisë.
XS
SM
MD
LG