Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ringjallja e përpjekjeve për të zgjidhur konfliktin izraelito-palestinez është në qendër të turneut diplomatik të Sekretares amerikane të Shtetit, Kondolizja Rajs.
Ky është turneu i tretë i Rajsit gjatë këtij viti në rajon dhe i pari që nga krijimi i qeverisë palestineze të unitetit.
Në Egjipt Rajs do takohet me zyrtarë nga Egjipti, Jordania, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Arabia Saudite.
XS
SM
MD
LG