Ndërlidhjet

NJU JORK


Një studim i ri thotë se pica mund të jetë e mirë për shëndetin. Kimistët në Universitetin e Maryland-it në Shtetet e Bashkuara, thanë se kanë zbuluar mënyrën për t'i shtuar përbërjet antioksidante të grurit, të cilat mund të mos zhduken gjatë pjekjes në temperatura të larta.
Disa ekspertë besojnë që antioksidantët e zvoglojnë rrezikun nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës.
XS
SM
MD
LG