Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët njoftuan se të paktën 45 persona u vranë në pjesët me shumicë synite në Tal Afar, disa orë pas shpërthimeve në pjesët shiite ku humbën jetën rreth 55 persona. Ushtria irakiane vendosi orë policore në këtë qytet.
Po sot, forcat amerikane në Irak thanë se militantët shpërthyen sërish dy kamionë me bomba me gaz klori në Falluxha, duke lënduar 15 pjesëtarë të forcave amerikane dhe irakiane.
XS
SM
MD
LG