Ndërlidhjet

BREMEN


Nesër në Bremen të Gjermanisë fillon takimi joformal dy ditësh i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.
Përveç statusit të ardhshëm të Kosovës, shefat e diplomacive të BE-së do të diskutojnë zhvillimet në Lindjen e Mesme dhe çështjen e Iranit.
XS
SM
MD
LG