Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmuesit vetëvrasës sot kanë marrë jetën e të paktën 116 njerëzve në mbarë Irakun.
Të paktën 60 veta e humbën jetën dhe dhjetëra u plagosën nga shpërthimi vetëvrasës në një treg në zonën shiite Shaab në Bagdad.
Po sot, të paktën 40 veta e kanë humbur jetën në shpërthimet e shumëfishta të automjeteve në qytetin Khalis në veri të Bagdadit. Raportohet se të paktën 80 veta janë plagosur.
Gjithashtu, 13 veta janë vrarë gjetkë në Irak.
XS
SM
MD
LG