Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit u pajtua për miratimin e një deklarate përmes së cilës shprehet shqetësimi i thellë për ndalimin e 15 ushtarëve britanikë nga Irani. Britania nuk arriti të gjente mbështetje për një deklaratë më të fuqishme. Londra kërkoi që Këshilli i Sigurimit të kritikojë Iranin dhe të bëjë thirrje për lirimin e menjëhershëm të ushtarëve.
XS
SM
MD
LG