Ndërlidhjet

BREMEN


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian kanë ftuar për lirimin e menjëhershëm të pjesëtarëve të marinës britanike që po mbahen nga Irani. Në takimin në Bremen të Gjermanisë, ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të BE-së kanë shprehur "mbështetje pa kushtëzime" për Britaninë në këtë krizë dhe kanë paralajmëruar "masa përkatëse" nëse Teherani nuk bashkëpunon. Poashtu është kërkuar nga Irani që "menjëherë ta informoj" qeverinë britanike për vend ndodhjen e ushtarëve të zënë.
XS
SM
MD
LG