Ndërlidhjet

SIDNEJ


Qyteti australian Sidnej, sot për një orë i fiku dritat, si pjesë e përpjekjeve për të reduktuar emisionin e gazrave. Ndërtesa më e njohur, Pallati i Operës dhe restorante të shumta mbetën në terr të plotë, ndërsa në gjestin simbolik për vetëdijësimin e opinionit, morën pjesë më shumë se 50 mijë shtëpi.
XS
SM
MD
LG