Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtari lokal i policisë në provincën Kandahar, Esmatullah Alizai ka thënë se kryengritësit talibanë kanë sulmuar dy konvoje të policisë në jug të Afganistanit, me ç'rast kanë vrarë shtatë dhe kanë plagosur katër policië. Ky zyrtar policie ka shpjeguar se pasi ishte sulmuar konvoji i parë mbrëmë vonë, talibanët e dyshuar kishin sulmuar edhe konvojin e dytë, që i kishte ardhur në ndihmë konvojit të parë.
XS
SM
MD
LG