Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje për tregti të lirë, pas 10 muaj bisedimesh. Marrëveshja në fjalë, nëse miratohet edhe nga legjislativi i dy vendeve do të rrisë me 20% bashkëpunimin tregtar mes dy vendeve, bashkëpunim që aktualisht kap shifrën e 70 miliardë dollarëve.
XS
SM
MD
LG