Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 56 vetë janë vrarë në incidente të ndryshme në Irak gjatë 24 orëve të fundit. Ata u vranë nga sulmet vetëvrasëse me makina dhe me armë zjarri. Nga Iraku ariti edhe lajmi se është vrarë një ushtar britanik, ndërsa raportohet se 18 gazetarë irakianë ishin vrarë dhe 19 të tjerë janë zënë nga militantët në tremujorin e parë të këtij viti në Irak.
XS
SM
MD
LG