Ndërlidhjet

MOSKË


Përpjekja për zgjidhjen e shpejtë dhe të njëanshme të çështjes së Kosovës do të krijonte shumë probleme serioze dhe në rajone tjera të botës, tha zëvendës shefi i diplomacisë ruse Vladimir Titov duke komentuar mbledhjen e KS të KB për Kosovën.
"Varianti i imponuar, që nuk merrë parasysh normat ndërkombëtare, nuk do t'i shërbejë zgjidhjes së përhershme të problemit, e as interesave të stabilitetit rajonal dhe zgjidhjes së konflikteve në rajonet tjera" tha Titov, për agjencinë ruse të lajmeve Itar – Tass.
XS
SM
MD
LG