Ndërlidhjet

JEREVAN


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov përsëriti shqetësimet e Moskës rreth planeve të Shteteve të Bashkuara për vendosjen e disa pjesëve të sistemit të mbrojtjes raketore në Poloni dhe në Republikën e Çekisë.
"Vlerësojmë se vendimi i njëanshëm për këtë çështje përbën rrezik për Rusinë dhe të gjithë Evropën" tha Lavrov, duke folur para studentëve në universitetin shtetëror të Armenisë, Jerevan.
XS
SM
MD
LG