Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ekspertët e Kombeve të Bashkuara publikuan raportin për ndryshimet klimatike. Raporti thekson se rritja e temperaturave mund të shkaktojë thatësira, vërshime, dhe të rritë nivelet e oqeaneve.
Sipas raportit, vendet e varfëra do të preken më së shumti nga mungesa e ujit, ndërsa vendet si Rusia dhe Kanadaja mund të përfitojnë nga të korrat më të mira dhe dimrat më të butë.
XS
SM
MD
LG