Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot në Ramadi të paktën 25 persona u vranë dhe rreth 30 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë të mbushur me gaz klori. Ky qytet është qendër e krahinës Anbar, që njihet si vatër e kryengritësve sunitë.
XS
SM
MD
LG