Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 12 të vrarë dhe 43 të plagosur, është bilanci i sulmit me bomba në Ramadi, ka bërë të ditur komanda amerikane në Irak.
Shpërthimi i automjetit me klor, për të cilin ushtria amerikane beson se ishte vepër e pjesëtarëve të Al Kaidës, ka ndodhur në afërsi të punktit policor në Ramadi, në krahinën Anbar. Në këtë krahinë, e cila është pikëmbështetje e kryengritësve sunitë, muajve të fundit ka pasur disa shpërthime me kamionët e mbushur me klor.
XS
SM
MD
LG