Ndërlidhjet

PESHAWAR


Zyrtarët e Pakistanit thanë se rreth 40 njerëz e kanë humbur jetën më përleshjet sektare mes myslimanëve sunitë dhe shiitë në Pakistan. Në përleshjet që shpërthyen dje në qytetin Parachinar në kufirin afgan, zyrtarët thanë se rreth 70 veta janë plagosur.
XS
SM
MD
LG