Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko tha se vendi nuk planifikon të instalojë një pjesë të mburojës anti raketore amerikane.
Shtetet e Bashkuara planifikojnë që elementë të mburojës të instalojnë në Poloni dhe Çeki.
Moska e ka kundërshtuar planin, duke thënë se ai kërcënon Rusinë dhe Evropën.
XS
SM
MD
LG