Ndërlidhjet

PEKIN


Ministri i jashtëm i Kinës, Li Zhaoxing dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, sot biseduan me telefon për rajonion e trazuar të Darfurit në Sudan dhe për të ardhmen e Kosovës, ka kumtuar ministria e jashtme kineze. Agjencia AP raporton mëtutje se në kumtesë nuk janë dhënë detaje të bisedës së dy zyrtarëve të lartë lidhur me Kosovën, por diskutimi u bë pas vendimit aktual në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ku Kina është anëtare e përhershme, që në Kosovë, në javën e fundit të këtij muaji, të dërgohet një mision fakt mbledhës.
XS
SM
MD
LG