Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin ka shfaqur shpresën se misioni i Këshillit të Sigurimit në Kosovë do verifikojë se si po zbatohet rezoluta 1244 vecanërisht ajo pjesë që ka të bëjë me kthimin e të zhvendosurve.
Në takimin e shefit të shtetit me anëtarët e qeverisë, ministri i jashtëm Lavrov tha se tema kryesore e bisedimeve gjatë vizitës se tij në Beograd do jetë Kosova.
Lavrov më 19 prill do vizitojë Serbinë dhe më 20 prill do qëndrojë në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG