Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sipas të dhënave më të reja nga raport i Komisionit Zgjedhor federal të Shteteve të Bashkuara, shihet se anëtarët demokratë të senatit, Hillari Klinton dhe Barak Obama kanë tubuar fonde rekorde për fushatat e tyre për zgjedhjen e presidentit amerikan.
Sipas të dhënave, senatorja Hillari Klinton aktualisht ka 31 milionë dollarë, ndërsa Barak Obama i ka 18 milionë dollarë për fushatë.
XS
SM
MD
LG