Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkura shprehën shqetësimin rreth përgjigjes së ashpër të policisë ruse gjatë dy protestave të opozitës në fundjavë.
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Kristian Hohman tha se shqetësimet e Bashkimit Evropian do t'i paraqiten Rusisë në takimin me përfaqësuesit e Moskës më 23 prill në Luksemburg.
XS
SM
MD
LG