Ndërlidhjet

PRAGË


Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian shprehën shqetësim lidhur me përgjigjen e ashpër të policisë së Rusisë në tubimet e mbështetësve të opozitës gjatë funjavës së kaluar.
Policia speciale ruse arrestoi afro 170 protestues në Moskë, të shtunën, ndërsa të dielën në Shën Petersburg afro 120 demonstrues të tjerë. Është raportuar se disa protestues ishin lënduar.
XS
SM
MD
LG