Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane kanë vrarë 5 veta dhe arrestuar 30 të tjerë në krahinën irakiane Anbar.
Në deklaratën e ushtrisë thuhet se gjatë operacionit të bastisjeve, trupat kanë reaguar "në vetëmbrojtje" pasi mbi ta ishte hapur zjarr.
XS
SM
MD
LG