Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit tha se është "thellësisht i shqetësuar" për raportet e dërgimit të armëve nga Siria në Liban, që paraqet shkelje të rezolutës së KB, e cila i dha fund luftës midis Hezbollahut dhe Izraelit.
Deklarata e miratuar njëzërit e autorizon sekretarin e përgjithshëm të dërgojë një mision të pavarur në rajon për të vlerësuar kontrollin në kufirin Siri-Liban.
XS
SM
MD
LG