Ndërlidhjet

PARIS


Kandidatët në zgjedhjet presidenciale në Francë kanë mbajtur mitingjet e tyre të fundit tre ditë para raundit të parë të votimeve.
Anketat e opinionit vlerësojnë se në raundin e dytë do kalojnë ish ministri i brendshëm, kandidati i së djathtës, Nicolas Sarkozy dhe socialistja Segolene Royal.
XS
SM
MD
LG