Ndërlidhjet

BISHKEK


Qeveria e Kirgizisë ndaloi vazhdimin e protestave të opozitës, pas përleshjeve të mbrëmshme ndërmjet policisë dhe protestuesve në Bishkek. Mbështetësit e opozitës kanë protestuar që nga 11 prilli duke bërë thirrje për dorëheqje të presidentit dhe zbatimin e reformave kushtetuese.
XS
SM
MD
LG