Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë ofruar Rusisë favore të reja, në mënyrë që të bindin Moskën për të hequr dorë nga kundërshtimi për vendosjen e një pjese të sistemit mbrojtës raketor amerikan në Evropë.
Shtetet e Bashkuara planifikojnë të vendosin në Poloni dhe Çeki një pjesë të sistemit raketor.
Sipas mediave amerikane, Uashingtoni i ka ofruar Moskës në mes të tjerash dhe mundësinë e lidhjes së një pjese të mbrojtjes antiraketore ruse me atë amerikane.
XS
SM
MD
LG