Ndërlidhjet

KAIRO


Gjykata e Sigurimit Shtetëror në Kairo e ka dënuar me 15 vjet burg një egjiptian, i cili ka edhe shtetësi kanadeze, nën akuzat se ka spiunuar për Izraelin. Muhammad al-Attar, emigrant në Kanada, u arrestua kur kishte ardhur në Kairo të vizitojë familjen.
Gjatë gjykimit, ai tërë kohën ka insistuar se është i pafajshëm, dhe se shërbimet e sigurisë i kanë nxjerrë pranimin e akuzës duke e torturuar.
XS
SM
MD
LG