Ndërlidhjet

MOSKË


Lideri i opozitës ruse, ish kampioni i botës në shah, Gary Kasparov i ka kritikuar ashpër autoritetet e Rusisë, duke thënë se reagimi i policisë në protestat e opozitës ishte "brutal dhe i vrazhdët".
Kritiku i ashpër i presidentit Vladimir Putin, sot u përball me prokurorët për rolin e tij në protestat.
"Në rrugët e Moskës më 14 prill kishte vetëm një ekstremist. Ajo ishte policia dhe shërbetorët e saj", tha Kasparov.
XS
SM
MD
LG