Ndërlidhjet

WAYNESBURG


Miss Amerika e vitit 1944, ka shfaqur një talent që asnjëherë nuk ka mundur ta tregojë në skenë.
Venus Ramey, 82 vjeç, ka shtënë me pushkë në gomat e një automjeti dhe kështu e ka ndaluar vjedhësin, i cili javën e kaluar ka hyrë në fermën e saj. Njeriu më pas është arrestuar nga policia.
Pasi fitoi titullin Miss Amerika më 1944, fotografia e saj u ngjit në aeroplanët bombardues B-17, të cilët fluturuan në misionet mbi Gjermani gjatë Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG