Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Treshja ministrore e Bashkimit Evropian pritet të përpiqet pasditen e sotme në Luksemburg që të bindë shefin e diplomacisë së Rusisë Sergei Lavrov, se Moska në Këshillin e Sigurimit duhet ta mbështesë planin e kryenegociatorit Martti Ahtisaari për Kosovën.
Treshja evropiane përbëhet nga shefi i diplomacisë gjermane Frank Ëalter-Steinmeier, shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Javier Solana dhe Komisionerja për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero Ëaldner.
XS
SM
MD
LG