Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica tha sot se nga misioni i Këshillit të Sigurimit do të kërkojë "plan dhe veprime të qarta" që do të sigurojnë kthimin në Kosovë të të gjithë serbëve të zhvendosur.
"Ka ardhur koha që në tërësi të zgjidhet çështja e kthimit të 200 mijë serbëve të dëbuar, çështje të cilën Ahtisaari në planin e tij e ka harruar plotësisht" tha Koshtunica për mediat serbe.
XS
SM
MD
LG