Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një grup i astronomëve evropianë thanë se kanë gjetur, atë që e cilësuan planet të ngjajshëm me tokën, jashtë sistemit tonë diellor. Sipas llogaritjeve të tyre temperatura në planetin e emëruar "Super – Toka" mund të jetë nga 0 deri në 40 gradë celsius dhe në sipërfaqen e tij mund të ketë ujë. Sidoqoftë, shkencëtarët thanë se nuk dihet nëse në këtë planet mund të zhvillohet jetë.
XS
SM
MD
LG