Ndërlidhjet

ANKARA


Negociatori iranian për programet bërthamore Ali Larijani tha se bisedimet me Bashkimin Evropian po shënojnë përparime.
"Mosmarrëveshjet mund të zgjidhen duke u bazuar në ligjin dhe të drejtën ndërkombëtare" tha Larijani në ditën e dytë të bisedimeve me shefin e diplomacisë së BE-së Havier Solana.
Ndërkohë, Sekretarja amerikane e Shtetit Condolezza Rice përsëriti kërkesën që Irani të ndalojë pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG