Ndërlidhjet

ORANGEBURG/SHBA


Të gjithë tetë kandidatët presidencialë të Partisë Demokratike i kanë bërë thirrje presidentit George Bush që t'i japë fund luftës në Irak. Në mesin e tyre ishte dhe senatorja nga Nju Jorku, Hillary Clinton.
"Vetëm mund të them se nëse presidenti Bush nuk na nxjerr nga Iraku, atëherë këtë do ta bëj unë kur të bëhem presidente", tha Hillary Clinton.
Ajo nuk ka kërkuar falje dhe as e ka quajtur gabim votën e saj në Senat në vitin 2002 për luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG