Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Çekisë Vaclav Klaus do të diskutojë sot me presidentin e Rusisë Vladimir Putin rreth planeve të Shteteve të Bashkuara për bazat e mbrojtjes raketore në Çeki dhe në Poloni. Klaus ka thënë se sistemi "nuk është dhe nuk mund të jetë i drejtuar kundër Rusisë".
XS
SM
MD
LG