Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Human Rights Uatch shprehu shqetësim për ato që i cilësoi kufizime në rritje të qeverisë ndaj mediave në Pakistan. Në një letër të hapur drejtuar presidentit Pervez Musharraf, organizata tha se ndaj gazetarëve në Pakistan vazhdimisht ushtrohet presion për mos publikimin e raporteve negative për qeverinë dhe ushtrinë.
Në letër gjithashtu thuhet se forcat e sigurisë ishin të përfshira në vdekjen e një gazetari dhe burgosjen e pesë të tjerëve, që nga fillimi i vitit 2006.
XS
SM
MD
LG