Ndërlidhjet

BAGDAD/TEHERAN


Presidenti iranian, Mahmud Ahmadinejad në një bisedë të sotme telefonike me kryeministrin e Irakut, Nuri al-Maliki ka thënë se delegacioni i vendit të tij do të marrë pjesë në Konferencën ndërkombëtare për sigurinë e Irakut, që me 3 dhe 4 Maj mbahet në Egjipt. Kështu kumtoi sot zyra e kryeminsitrit al-Maliki.
XS
SM
MD
LG