Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e koalicionit të prira nga Shtetet e Bashkuara dhe trupat afgane kanë vrarë disa dhjetra luftëtarë talebanë në krahinën perëndimore afgane Herat.
"Derisa luftëtarët talebanë provuan të ikinin, forcat tona vranë 26 prej tyre. Pastaj, shtatë pozicionet e tyre janë shkatërruar dhe numri i përgjithshëm i luftëtarëve të vrarë talebanë është 87" tha zëdhënësi i trupave të koalicionit Chris Belcher.
Në luftime është vrarë edhe një ushtar amerikan.
XS
SM
MD
LG