Ndërlidhjet

LONDËR


Organizata Amnesty International akuzoi Kinën për dështim në plotësimin e standardeve për të drejtat e njeriut. Sidoqoftë, organizata mirëpriti masat e miratuara kohët e fundit nga qeveria e Kinës për lirinë e shtypit dhe dënimin me vdekje.
XS
SM
MD
LG